Nasz dom

Nasz dom

W 1958 roku w Kłodnym stało kilka domów a każdy skrawek ziemi był na wagę złota. Na polach rosło zboże, warzywa, owocowe krzewy. Na łąkach wypasało się bydło. Dzieci z Klenia pod górą zbiegały codziennie do szkoły obok domu babci i dziadka. Babcia Gienia miała wtedy 41 lat i dziewięcioro dzieci. Jednym z nich jest Maria, która kilkanaście lat później otrzymała działkę pod dom, który miał stanąć tam kilkadziesiąt lat później.

W 1990 roku zostały wylane pierwsze fundamenty pod dom, zaplanowany dla całej rodziny, odwiedzających gości i przyjaciół. Przestrzenna działka, na której stanął w 1998 roku dom znajduje się w otoczeniu lasów, pól, łąk i strumyka. Z okien i tarasów domu w kierunku południowym rozciąga się widok na przeciwległe pasmo wzgórz pomiędzy Limanową i Nowym Sączem, za którymi wznoszą się pasma Beskidu Wyspowego i Sądeckiego, Gorców, Pienin. Patrząc dalej przy dobrej widoczności można dojrzeć wspaniałe polskie góry Tatry. Przez pierwsze dwa lata w domu mieszkała Lidia, córka Marii i Władysława Wideł. Uczyła dzieci w pobliskiej szkole angielskiego. W wolnym czasie spacerowała po łąkach i pisała wiersze. Wydała jeden tomik swoich wierszy, który można znlaeźć pomiędzy książkami na półce w bibliteczce salonu.

Po studiach przeprowadziliśmy się z Poznania do Kłodnego i w 2003 roku dostaliśmy dom od rodziców. Zamieszkaliśmy w nim, marząc o długich wieczorach przy kominku i ciszy, wśród przyrody. W wolnych chwilach pracowaliśmy w domu i jego otoczeniu aby nabrał upragnionego wyglądu. Sadziliśmy tuje, świerki, tulipany i kilka owocowych drzewek.

Uprawialiśmy maliny. Ale życie rysuje rówżne scenariusze. W 2010 roku wyjechaliśmy do Siedlec, opuściliśmy nasz dom i oddaliśmy go pod wynajem. Minęło ponad 10 lat, czas pandemii pokazał jak bardzo tęskniliśmy za naszym miejscem, ciszą i przyrodą. W maju 2021 roku zdecydowaliśmy, że dom powinien służyć i nam i przyjaciołom i wszystkim którzy pragną w nim mieszkać. Powstał pomysł na More Home Cycling, czyli dom do wynajęcia dla rodzin, grup przyjaciół, miłośników kolarstwa, narciarstwa i wszelkiej aktywności fizycznej.

Dom wymagał gruntownego odnowienia sporej jego części. 10 miesięcy intensywnej pracy wystarczyło na wymianę dachu na nowy, wykonanie nowej elewacji oraz systemu ogrzewania, wymianę okien, drzwi i bramy. Powstały nowe tarasy, schody, podjazd, sypialnie. W okresie zimowym aranżowaliśmy wnętrza, aby cała przestrzeń była przyjemna i komfortowa. Zrobiliśmy wszystko aby dom zapewniał radość w otoczeniu przyrody, odpoczynek od
miasta i codziennego pędu, dzielił się swoim ciepłem i ciszą. Po roku od pomysłu, w maju 2022 roku - More Home Cycling staje się rzeczywistością, jest otwarty dla gości.

Kontakt

MORE Home Cycling
Kłodne 221,
34-654 Męcina

Zobacz mapę